O nás

Vítejte na stránkách Ecokorek, rádi vás tu vidíme! V našem e-shopu bychom vám chtěli představit korek jako úžasně všestranný a zcela přírodní materiál, ze kterého se nevyrábějí jen špunty od vína. 

Jmenujeme se Petra a Jiří a poprvé se nám korek dostal do rukou a pod kůži před několika lety během studentského pobytu v Portugalsku. Všechno začalo jednou malou peněženkou, kterou jsme si koupili v přímořském Portu. Skvěle se osvědčila jako každodenní pomocník, který je příjemný na dotek, hodně vydrží a dá se znovu a znovu umýt i vyčistit. Proto jsme začali pátrat, odkud se vlastně peněženka vzala, až jsme se dostali do lokální rodinné firmy, která už od přelomu 80. a 90. let ručně šije různorodé doplňky z mimořádně kvalitní korkové látky. Její produkce je ekologická, protože se kůra dubu korkového olupuje ze vzrostlých stromů, na nichž pak znovu přirozeně dorůstá. Místní korek navíc necestuje tisíce kilometrů do výroby, takže za ním nestojí neúnosná uhlíková stopa. 

Líbí se nám, že korek může být praktickou a univerzální náhradou plastu nebo kůže. Dali jsme si za cíl představit všestranné využití tohoto zcela přírodního a udržitelného materiálu i vám, českým zákazníkům. Postupem času bychom chtěli pružný, oděruvzdorný, nehořlavý a nepropustný korek dát do rukou také českým švadlenkám. Věříme totiž, že řemeslo a zlaté české ručičky nic nepřekoná! 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz